23.10.2023

Black Country, New Road

support: Aga Ujma

DATE AND VENUE

Monday, 23.10.2023
Klub Niebo, Warsaw

19:00 doors
20:00 Aga Ujma
21:00 Black Country, New Road

➡️ Due to the large number of participants, please arrive at the Palladium club in advance.

➡️ Please remember that backpacks and large bags are not allowed at the event. A paid deposit point will be available to the public.

TICKETS

SOLD OUT

Przedsprzedaż rozpoczęła się 24 marca o godzinie 11:00. Sprzedaż otwarta wystartuje w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 11:00.

Jedynym oficjalnym dystrybutorem biletów na koncert jest eBilet.pl. Zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży rodzi ryzyko nabycia biletu nieautentycznego i w związku z tym ryzyko odmowy wejścia na Imprezę osoby legitymującej się takim biletem. Przypominamy, że treści zakupionych biletów nie należy udostępniać osobom postronnym, a w szczególności kodu kreskowego zamieszczonego na bilecie, w tym w sposób który umożliwiałby jego skopiowanie, sfotografowanie lub powielenie w jakiejkolwiek innej formie. 

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, Organizator informuje, że w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi lub zaleceniami właściwych organów administracji rządowej, Uczestnicy mogą być zobowiązani do posiadania na Terenie Wydarzenia środków ochrony osobistej, określonych w aktualnie obowiązujących przepisach, wytycznych lub zaleceniach, a także do stosowania się do obowiązujących aktualnie nakazów, zakazów i ograniczeń. Informacje o warunkach uczestnictwa w Wydarzeniu oraz aktualnie obowiązujących zasadach postępowania dostępne będą na stronie www.alterart.pl,  najpóźniej 7 dni przed Wydarzeniem. Informacje te mogą ulegać zmianie. Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnie obowiązującymi zasadami postępowania oraz warunkami uczestnictwa w Wydarzeniu a także Regulaminem Wydarzenia.

 

The prices constitute admission charges for concert. A service fee of 5% of the ticket value is added to the ticket price.

General admission - standing: 109zł

news

Black Country, New Road, jeden z najważniejszych zespołów alternatywy ostatnich lat, wystąpi w Warszawie. Formacja zagra 23 października 2023 w klubie Niebo. Ruszyła limitowana przedsprzedaż dla osób zapisanych do newslettera Alter Art. Sprzedaż otwarta rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 11:00.

Już od 2019 roku, kiedy ukazały się ich pierwsze utwory „Athens, France” i „Sunglasses”, Black Country, New Road umieszczani są w czołówce współczesnej alternatywy. The Quietus uznał ich za „najlepszy zespół na świecie”, a New York Times oraz The Guardian entuzjastycznie recenzowali ich rozwijającą się twórczość. Niedługo potem wyprzedali trasę w UK i podpisali kontrakt z Ninja Tune. A to wszystko osiągnęli w ciągu zaledwie roku.

Po świetnie przyjętym i nominowanym do Mercury Prize "For the First Time" (2021), w 2022 roku ukazał się ich drugi album "Ants from Up There", który zadebiutował w Top 3 najlepiej sprzedających się albumów w UK i otrzymał status Best New Music od Pitchforka. Świetnych recenzji i stale rosnącej rzeszy fanów nie zmąciło nawet odejście wokalisty, Isaaca Wooda, w przededniu wydania albumu.

Obecnie sześcioosobowy skład grupy tworzą Lewis Evans, May Kershaw, Georgia Ellery, Luke Mark, Tyler Hyde i Charlie Wayne, porzucając zupełnie formułę zespołu z "frontmanem". Dzięki temu muzycy stale wprowadzają do twórczości nowe inspiracje, zróżnicowanie i rozwój brzmienia, łączącego przede wszystkim post-rocka z post-punkiem i jazzowymi odniesieniami.

24 marca 2023 ukazuje się album "Live at Bush Hall", zaskakująca płyta, będąca zarówno albumem koncertowym jak i prezentacją premierowego materiału. Ponieważ nowe utwory Black Country, New Road nabierały kształtu, gdy zespół był w trasie, grupa postanowiła uciec od konwencjonalnych kroków wydawniczych. Dzięki temu wyczekujący fani otrzymują nowy materiał, ale w formie, jakiej się nie spodziewali. "Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego albumu studyjnego. Napisaliśmy te kawałki, aby wykonywać je na żywo, więc uznaliśmy że dobrym pomysłem będzie publikacja występu", powiedział May Kershaw. W rezultacie otrzymaliśmy zapis (audio oraz film) z trzech świetnych koncertów, które miały miejsce w londyńskim Bush Hall. "Chodziło o uchwycenie momentu. Taka kapsuła czasu z tych ośmiu miesięcy, podczas których graliśmy te utwory na trasie", dodaje Lewis Evans.

REGULAMIN I OŚWIADCZENIA

AKREDYTACJE

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych akredytacją na koncert zapraszamy do wypełnienia wniosku akredytacyjnego.

LINK

Czekamy na zgłoszenia do 9.10.2023.

Informacje na temat przyznania akredytacji otrzymacie Państwo do 16.10.2023.