23.10.2023

Black Country, New Road

DATE AND VENUE

Monday, 23.10.2023
Klub Niebo, Warsaw

TICKETS

Przedsprzedaż rozpoczęła się 24 marca o godzinie 11:00. Sprzedaż otwarta wystartuje w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 11:00.

Jedynym oficjalnym dystrybutorem biletów na koncert jest eBilet.pl. Zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży rodzi ryzyko nabycia biletu nieautentycznego i w związku z tym ryzyko odmowy wejścia na Imprezę osoby legitymującej się takim biletem. Przypominamy, że treści zakupionych biletów nie należy udostępniać osobom postronnym, a w szczególności kodu kreskowego zamieszczonego na bilecie, w tym w sposób który umożliwiałby jego skopiowanie, sfotografowanie lub powielenie w jakiejkolwiek innej formie. 

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, Organizator informuje, że w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi lub zaleceniami właściwych organów administracji rządowej, Uczestnicy mogą być zobowiązani do posiadania na Terenie Wydarzenia środków ochrony osobistej, określonych w aktualnie obowiązujących przepisach, wytycznych lub zaleceniach, a także do stosowania się do obowiązujących aktualnie nakazów, zakazów i ograniczeń. Informacje o warunkach uczestnictwa w Wydarzeniu oraz aktualnie obowiązujących zasadach postępowania dostępne będą na stronie www.alterart.pl,  najpóźniej 7 dni przed Wydarzeniem. Informacje te mogą ulegać zmianie. Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnie obowiązującymi zasadami postępowania oraz warunkami uczestnictwa w Wydarzeniu a także Regulaminem Wydarzenia.

 

The prices constitute admission charges for concert. A service fee of 5% of the ticket value is added to the ticket price.

General admission - standing: 109zł

news

Black Country, New Road, jeden z najważniejszych zespołów alternatywy ostatnich lat, wystąpi w Warszawie. Formacja zagra 23 października 2023 w klubie Niebo. Ruszyła limitowana przedsprzedaż dla osób zapisanych do newslettera Alter Art. Sprzedaż otwarta rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 11:00.

Już od 2019 roku, kiedy ukazały się ich pierwsze utwory „Athens, France” i „Sunglasses”, Black Country, New Road umieszczani są w czołówce współczesnej alternatywy. The Quietus uznał ich za „najlepszy zespół na świecie”, a New York Times oraz The Guardian entuzjastycznie recenzowali ich rozwijającą się twórczość. Niedługo potem wyprzedali trasę w UK i podpisali kontrakt z Ninja Tune. A to wszystko osiągnęli w ciągu zaledwie roku.

Po świetnie przyjętym i nominowanym do Mercury Prize "For the First Time" (2021), w 2022 roku ukazał się ich drugi album "Ants from Up There", który zadebiutował w Top 3 najlepiej sprzedających się albumów w UK i otrzymał status Best New Music od Pitchforka. Świetnych recenzji i stale rosnącej rzeszy fanów nie zmąciło nawet odejście wokalisty, Isaaca Wooda, w przededniu wydania albumu.

Obecnie sześcioosobowy skład grupy tworzą Lewis Evans, May Kershaw, Georgia Ellery, Luke Mark, Tyler Hyde i Charlie Wayne, porzucając zupełnie formułę zespołu z "frontmanem". Dzięki temu muzycy stale wprowadzają do twórczości nowe inspiracje, zróżnicowanie i rozwój brzmienia, łączącego przede wszystkim post-rocka z post-punkiem i jazzowymi odniesieniami.

24 marca 2023 ukazuje się album "Live at Bush Hall", zaskakująca płyta, będąca zarówno albumem koncertowym jak i prezentacją premierowego materiału. Ponieważ nowe utwory Black Country, New Road nabierały kształtu, gdy zespół był w trasie, grupa postanowiła uciec od konwencjonalnych kroków wydawniczych. Dzięki temu wyczekujący fani otrzymują nowy materiał, ale w formie, jakiej się nie spodziewali. "Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego albumu studyjnego. Napisaliśmy te kawałki, aby wykonywać je na żywo, więc uznaliśmy że dobrym pomysłem będzie publikacja występu", powiedział May Kershaw. W rezultacie otrzymaliśmy zapis (audio oraz film) z trzech świetnych koncertów, które miały miejsce w londyńskim Bush Hall. "Chodziło o uchwycenie momentu. Taka kapsuła czasu z tych ośmiu miesięcy, podczas których graliśmy te utwory na trasie", dodaje Lewis Evans.

AKREDYTACJE

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych akredytacją na koncert zapraszamy do wypełnienia wniosku akredytacyjnego.

LINK

Czekamy na zgłoszenia do 9.10.2023.

Informacje na temat przyznania akredytacji otrzymacie Państwo do 16.10.2023.